شور و شعور
شور و شعور
وحید حسنی
توبه فتنه گران
توبه فتنه گران
حجت الاسلام میثم میرزایی
آب و آینده ما
آب و آینده ما
جمشید عطار حمیدی
شهدای شهر ما چهره های ماندگار مناطق دیدنی و تاریخی نرم افزار و بازی های رایانه ای
˃
بلوک باشی بلوک باشی
نویسنده:
اسماعیل مهرانفر
ناشر:
نیماژ
کفسازی در بناها و محوطه های تاریخی کفسازی در بناها و محوطه های تاریخی
نویسنده:
رضا شیرازیان
ناشر:
دستان
عصر طلایی اسلام عصر طلایی اسلام
نویسنده:
محمد اسماعیل عرفانی
ناشر:
ندای سبز شمال
سخن دل سخن دل
نویسنده:
محمد اسماعیل عرفانی
ناشر:
بلور
چه عاشقانه سیاهکل چه عاشقانه سیاهکل
نویسنده:
اسماعیل پیر سیاهکل
ناشر:
نور نرگس
گیله شول گیله شول
نویسنده:
مصطفی رحیم پور
ناشر:
فرهنگ ایلیا
˂
بایگــانی مطــالب
16 اردیبهشت 1392 610 بازدید کد خبر: 16713 چاپ

با نواختن قطعات مقدمه دیلمان؛

گروه موسیقی شاه نوری در جشنواره سورنای وحدت اجرا کرد

گروه موسیقی شاه نوری در جشنواره سورنای وحدت اجرا کرد

این جشنواره در سه دسته قومی، ملی و مذهبی تقسیم بندی می شد که همه گروه ها پیرامون آئین های جشن و شادی در مناطق و نواحی ایران به اجرای برنامه پرداختند و گروه موسیقی شاه نوری گیلان نیز یکی از آنها بود.

به گزارش درسیاهکل به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، این جشنواره در سه دسته قومی، ملی و مذهبی تقسیم بندی می شد که همه گروه ها پیرامون آئین های جشن و شادی در مناطق و نواحی ایران به اجرای برنامه پرداختند.
در شب اول گروه موسیقی آیین کاشمر به سرپرستی محمد ناصری و گروه موسیقی شبدیز بوشهر به سرپرستی محسن حیدریه به اجرای مراسم آیینی و سنتی عروسی در مناطق خود پرداختند.
در آغاز مراسم شب دوم جشنواره “سرنای وحدت”، گروه موسیقی حافظ فارس به سرپرستی شمس الله پرند وار با اجرایی واسونک های شیرازی حاضران در سالن سینما شیرازی رابه فضای مراسم عروسی در شیراز قدیم برد.
گروه موسیقی پرنیان بویراحمد به سرپرستی حسین انصاری دومین گروهی بود که در این شب برای علاقه مندان به موسیقی محلی قطعاتی مانند گل برجانس، ورد خالی، بایه بایه و حرکات آیینی مانند چوب بازی و دستمال بازی را اجرا کردند.
گروه موسیقی آیینی کردستان به سرپرستی فواد پیشوا دیگر گروهی بود که در شب دوم جشنواره “سورنای وحدت” با اجرای قطعات گل بنفشه، خن بندان، چپ و شمشال، بداهه نوازی سرنا و دهل شهروندان شیرازی را به مراسم آیینی درشادی های مناطق کردستان آشنا کرد.
آخرین گروهی که در این شب این شب به اجرایی موسیقی محلی منطقه خود پرداخت لیان بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان بود که قطعات اجرا شده توسط این گروه مانندخیام خوانی، بیت خوانی، نیمه خوانی و انجام حرکات و فرم های آیینی بوشهر با استقبال فراوان افراد حاضر در سینما شیراز روبرو شد.
در آغازشب سوم جشنواره “سورنای وحدت” نخستین گروهی که برای حاضران به اجرا برنامه پرداخت گروه موسیقی شاه نوری گیلان به سرپرستی محمد رضا شاه نوری با قطعات مقدمه دیلمان، گلن کشی، چاروداری، قاسم آبادی، رعنا، آبگو، سیما جان، حیران حیران بود.
هنرمندان گروه موسیقی گل داز بلوچستان به سرپرستی گل محمد بلوچ نیز در این شب برای حاضران به اجرای قطعاتی از موسیقی این منطقه مانند اوخاتون جنت اوسالار کوثر (در وصف حضرت زهرا(س))، حلو حالو کنه، سالوک حنابندانه، لی للو لالو، مبارک مبارک، من به تی سالونک بنازیتم، سرونک گی گران دور منی چمه روک پرداختند.
هنرمندان بیرجندی گروه موسیقی هزاردستان به سرپرستی مهدی شیفته سومین گروهی بودند که در این شب قطعات، موکه تورو میم، گل لاله، ای دل بلا ای دلبر، پریشان، عزیز بیشینه کناروم، عزیزام بهلولی ام را برای حاضران اجرا کردند.
آخرین اجرا دومین جشنواره “سورنای وحدت” مربوط به گروه موسیقی تال لرستان به سرپرستی فرج علی پور بود که این هنرمندان نیز قطعات سنگین سماء، سه پا، دو پا، سیت بیارم،بارون بارون را اجرا کردند.
در انتهایی جشنواره “سورنای وحدت” از تمامی هنرمندان جشنواره تقدیر و لوح یادبود به آنها داد شد.
دومین جشنواره “سورنای وحدت” با هدف ایجاد شادی در میان شهروندان شیرازی و نیز اتحاد بیشتر میان قومیت های مختلف ایرانی، از ۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت ماه هر شب ساعت ۲۰ در سینما شیراز برگزار می شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت درسیاهکل و حداکثر تا 24 ساعت در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 

پاسخ دهیدتبلیغات
در یک ماه گذشته